Święta zniesione:

8.00; 17.00

7.00; 17.00; 17.30

• 15 minut przed Mszą św.
  • w niedzielę podczas każdej Mszy św.

15 września 2017

Kolejny festiwal już za rok

W pierwszy weekend września w kościele pw. św. Ludwika w Bliżynie odbył się XII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Pierwszego dnia prezentowali się: Piotr Dziewiecki (organy), Tomasz Piętak (baryton, organy) oraz pochodzący z Kolumbii skrzypek Cristian David Gonzalez Cacer. W niedzielęmożna było rozkoszować się pięknem brzmienia kwintetu dętego blaszanego Kazzma Brass Quintet, który wystąpił w składzie: Bartłomiej Kacperski – trąbka, Mateusz Rubaj – trąbka, Anna Baran – waltornia, Norbert Celian – puzon oraz Mateusz Sejdak – tuba. W ich wykonaniu usłyszeliśmy m.in. wspaniałe dźwięki muzyki Jana Sebastiana Bacha, Johna Smitha, Georga Fredericka Haendla, Georga Gershwina czy Leonarda Bernsteina. Na organach utwory m.in. Fexisa Mendelssohna-Bartholdy, Gyorgy Ligeti, Roberta Schumana i Oliviera Messiaena zagrał Bartłomiej Janas.

Całość, jak co roku, profesjonalnie i z pasją poprowadziła Elżbieta Rokita, która zadbała o miłą atmosferę koncertu, przedstawiając sylwetki artystów i opowiadając o wykonywanych utworach, natomiast wykonawcom w imieniu ks. proboszcza podziękowania przekazał ks. Sylwester Podgórski, który wcześniej powitał wykonawców oraz publiczność festiwalu. Na zakończenie kwiaty wykonawcom wręczyli przewodniczący rady gminy Tadeusz Łyjak, sekretarz gminy Barbara Stachera oraz odpowiedzialna za kulturę i promocję w urzędzie gminy Marzena Jeżewska. Na kolejny festiwal zapraszamy już za rok.

XI Turniej Piłki Nożnej o Puchar Księdza Proboszcza Parafii Bliżyn

X Turniej Piłki Nożnej o Puchar Księdza Proboszcza Parafii Bliżyn