25 października 2020

Ogłoszenia 25.10.2020r.

Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę Zwykłą

25 października 2020r.

1. W związku z nasileniem się pandemii i wzrostem zakażeń, Pasterz naszej diecezji, Ks. Biskup Henryk Tomasik udzielił wiernym dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej mszy świętej.
  2. W najbliższą niedzielę jest Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym roku, ze względu na pandemię, nie będzie Mszy św. na cmentarzu. Msze św. będą sprawowane w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00. Po mszy świętej o godz. 17.00 zostanie odprawione nabożeństwo za naszych bliskich zmarłych, połączone z modlitwą „wypominkową”.
  3. Nie będzie w tym roku kwesty na cmentarzach.
  4. Według podanych rygorów sanitarnych obowiązujących w obecnej sytuacji w zgromadzeniach liturgicznych może przebywać jednocześnie jedna osoba na siedem metrów kwadratowych powierzchni kościoła. W naszym przypadku pozwala to na uczestnictwo we mszy świętej grupie osiemdziesięciu osób. Apeluję do wszystkich uczestników liturgii o zasłanianie ust i nosa, dezynfekowanie dłoni przed i po mszy świętej oraz przed i po spowiedzi. Komunia święta udzielana jest w tradycyjny sposób (do ust) przy głównym ołtarzu a na dłoń przy ołtarzu św. Ludwika.
  5. W związku z ograniczeniami w uczestnictwie we mszy świętej niedzielnej zachęcamy do przeżywania mszy świętej w dni powszednie. Są one sprawowane o godz. 7.00, 7.30, 17.00 i 17.30.
  6. W zakrystii i kancelarii parafialnej możemy już zamawiać modlitwę roczną (wypominki) za zmarłych. Do zakrystii i kancelarii parafialnej wchodzimy tylko po jednej osobie. Wypominki możemy też zamówić telefonicznie w godzinach kancelaryjnych.
  7. Zachęcamy do nabywania tygodnika „Gość Niedzielny i miesięcznika dla dzieci „Mały Gość”.
  8. Prosimy w wcześniejsze posprzątanie grobów na naszych cmentarzach. Proszę również o segregowanie śmieci w boksach.
  9. W ostatnim czasie wpłynęły dwie ofiary dodatkowe na potrzeby parafii 1000zł. i 200zł. Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg Zapłać.

Ogłoszenia parafialne na XXIX Niedzielę Zwykłą

18 października 2020r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby misyjne Kościoła.
  2. W związku z nasileniem się pandemii i wzrostem zakażeń, Pasterz naszej diecezji, Ks. Biskup Henryk Tomasik udzielił wiernym dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej mszy świętej dla wszystkich, którzy się znajdują w „czerwonej strefie”.
  3. Według podanych rygorów sanitarnych obowiązujących w „czerwonej strefie” w zgromadzeniach liturgicznych może przebywać jednocześnie jedna osoba na siedem metrów kwadratowych powierzchni kościoła. W naszym przypadku pozwala to na uczestnictwo we mszy świętej grupie osiemdziesięciu osób. Do odwołania zawieszam spotkania wszystkich grup parafialnych. Apeluję do wszystkich uczestników liturgii o zasłanianie ust i nosa, dezynfekowanie dłoni przed i po mszy świętej oraz przed i po spowiedzi. Komunia święta udzielana jest w tradycyjny sposób (do ust) przy głównym ołtarzu a na dłoń przy ołtarzu św. Ludwika.
  4. W zakrystii i kancelarii parafialnej możemy już zamawiać modlitwę roczną (wypominki) za zmarłych. Do zakrystii i kancelarii parafialnej wchodzimy tylko po jednej osobie.
  5. Zachęcamy do nabywania tygodnika „Gość Niedzielny i miesięcznika dla dzieci „Mały Gość”.
  6. Prosimy w wcześniejsze posprzątanie grobów na naszych cmentarzach. Proszę również o segregowanie śmieci w boksach.

MODLITWA O ZAPRZESTANIE
ROZPOWSZECHNIANIA SIĘ PANDEMII KORONAWIRUSA

Ojcze nasz, pełni ufności prosimy Ciebie,
aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń
i aby udało się jak najszybciej opanować pandemię.

Prosimy, abyś przywrócił zdrowie zakażonym
i pokój miejscom, do których koronawirus już dotarł.

Przyjmij tych, którzy zmarli na skutek tej choroby,
pociesz ich rodziny.

Wspieraj i chroń personel medyczny zwalczający wirus,
inspiruj i błogosław tym, którzy starają się opanować sytuację.

Panie Jezu, lekarzu naszych dusz i ciał,
czujemy się bezradni
w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia,
ale ufamy Tobie,
udziel nam pokoju i zdrowia.

Matko Boża, chroń nas i opiekuj się nami,
prowadź nas w miłości do Twojego Syna, Jezusa. Amen.

Święty Sebastianie - módl się za nami!

Święty Rochu - módl się za nami!
                                                                               Święta Rito - módl się za nami!
                                                                               Święta Rozalio - módl się za nami!
                                                                               Święty Antoni - módl się za nami!

Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny
                                                                             - zmiłuj się nad nami!
                                                                        Od powietrza, głodu, ognia i wojny - wybaw nas, Panie!
                                                                        Od nagłej i niespodziewanej śmierci - zachowaj nas, Panie!
                                                                         My grzeszni, Ciebie Boga prosimy - wysłuchaj nas, Panie!

Zarządzenie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski

MODLITWA OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA
O Maryjo, Ty zawsze świecisz na naszej drodze
jako znak zbawienia i nadziei.
Powierzamy się Tobie, Uzdrowienie Chorych,
która pod krzyżem zostałaś powiązana z cierpieniem Jezusa,
trwając mocna w wierze.
Ty, będąc Zbawieniem ludu wiernego,