Niedziela i Uroczystości:

8.00; 10.00; 12.00; 17.00

Święta zniesione         Dni powszednie

8.00; 17.00                   7.00; 17.00; 17.30

Sakrament pokuty:

 • 15 minut przed Mszą św. w dni powszednie i święta zniesione
 • w niedzielę i święta nakazane podczas każdej Mszy św. 

Poniedziałek - Piątek

od 8.00 do 9.00 i od 16.00 do 16.45

Sobota

od 8.00 do 9.00

Telefony kontaktowe:

Ksiądz proboszcz: 797 633 551

Księża wikariusze: 501 741 723

Adres:
ul. Kościuszki 90
26-120 Bliżyn
tel. 797 633 551; 501 741 723

e-mail: parafiablizyn@gmail.com

Numer konta:
BS Suchedniów O/Bliżyn. 89 8520 0007 2004 4000 2011 0001

5 kwietnia 2020

Ogłoszenie na Niedzielę Palmową

Ogłoszenie na Niedzielę Palmową 05.04.2020r.

 1. Nadal trwają ograniczenia  co do uczestnictwa w Mszach św. do 5 osób. Do udziału w kościele w Niedzielę Palmową i w Wielkim Tygodniu zapraszamy tylko osoby, które zamówiły intencje mszalne. Prosimy o telefoniczne potwierdzenie ich uczestnictwa. Pozostali korzystają z dyspensy i pozostają w domach łącząc się duchowo i poprzez transmisję online, także z naszego kościoła w wybrane dni: https://www.facebook.com/Ch%C3%B3r-%C5%9Awi%C4%99tego-Ludwika-w-Bli%C5%BCynie-112873423506491/?modal=admin_todo_tour
 2. W Wielki Piątek nie ma adoracji w ciemnicy. W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim będzie w godzinach: od  9.00-12.00 oraz od 15.00-18.00. Poświęcenie pokarmów będzie miało miejsce w domach przed śniadaniem wielkanocnym. Modlitwę błogosławieństwa zamieszczoną na stronie parafialnej odmówi ,,Głowa Rodziny” w  obecności wszystkich domowników. Nie jest konieczne używanie wody święconej.
 3. Rezurekcja zostanie odprawiona bez procesji z udziałem wyznaczonych 5 osób.
 4. Dziękujemy za ofiary złożone na konto parafialne na bieżące utrzymanie parafii oraz za odprawione Msze św.
 5. Prosimy na bieżąco śledzić stronę parafialną, gdyż informacje mogą się zmieniać w miarę rozwoju sytuacji.
 6. Zapraszamy wszystkich do codziennego trwania na modlitwie różańcowej o godz. 20.30.

       7.W razie pytań lub wątpliwości prosimy o dzwonić na numery parafialne:

          Telefony kontaktowe: 501 741 723 lub     797 633 551.

 

Ogłoszenie na V Niedzielę Wielkiego Postu 29.03.2020r.

Drodzy Parafianie!

W związku ze stanem epidemii nałożone zostały na nas kolejne ograniczenia. Wiemy, że decyzje władz państwowych i służb medycznych mają na celu zminimalizowanie rozszerzania się epidemii i jesteśmy zobowiązani do ich przestrzegania.

 1. W każdej Mszy Świętej może uczestniczyć tylko pięć osób. Zapraszamy zatem do uczestnictwa  we Mszy Świętej sprawowanej w naszym kościele tylko te osoby, które zamówiły intencję mszalną. Pozostali niech korzystają z dyspensy Ks. Biskupa i uczestniczą w Eucharystii za pośrednictwem mediów.
 2. Termin tegorocznej Pierwszej Komunii Świętej będzie zmieniony na jesienny. Dokładną datę ustalimy z rodzicami dzieci w późniejszym czasie.
 3. Zawieszamy odwiedziny chorych w domach w pierwszy piątek miesiąca. Do osób w stanie ciężkim, kiedy zagrożone jest życie, udajemy się z posługą po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym.
 4. Przypominam, że w dni powszednie okazja do spowiedzi od godz. 6.30 do 7.00 i od 16.30 do 17.00. Możliwa jest też spowiedź w innym czasie i miejscu po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
 5. Bóg Zapłać za złożone w minionym tygodniu ofiary na bieżące utrzymanie Parafii, które zostały przesłane na konto parafialne. Dziękujemy również tym, którzy na to konto składają ofiary za zamawiane wcześniej i odprawione Msze Święte.

 

Wiemy, że tęsknicie za obecnością w naszym parafialnym kościele. Potraktujcie ten czas jako swoiste rekolekcje, które mają nam uzmysłowić, jak wielką jest wartością Wspólnota Osób skupiona wokół Jezusa Chrystusa. Łączcie się z nami codziennie w modlitwie różańcowej o godz. 20.30 i w godzinach sprawowania w naszym kościele Mszy Świętych.

 

Pozdrawiamy Was i zapewniamy o modlitewnej pamięci

Ks. Stanisław Wlazło

Ks. Marcin Wojciechowski

Publikujemy treść Komunikatu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku z kolejnym ograniczeniem liczby uczestników zgromadzeń!!!

W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę (por. www.gov.pl). Mając na uwadze zdrowie i życie wszystkich Polaków, proszę o uwzględnienie tego faktu w kontekście nadchodzących celebracji, w tym liturgii Wielkiego Tygodnia.

Jednocześnie kolejny raz zachęcam wszystkich wiernych do łączenia się w modlitwie ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu.

Ufajmy, że dzięki modlitwie oraz wysiłkom nas wszystkich, jak najszybciej będziemy mogli cieszyć się na nowo wspólną celebracją w naszych kościołach.

Powierzając po raz kolejny Panu Bogu naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków w kraju i za granicą, poprosiłem kardynała Manuela José Macário do Nascimento Clemente, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Portugalii, aby włączył również Kościół w Polsce w akt zawierzenia, którego ma dokonać w Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie dnia 25 marca 2020 roku.

W tym bardzo trudnym czasie ogarniam wszystkich moją modlitwą, zwłaszcza osoby starsze, chore i samotne. Równocześnie zachęcam do solidarnego podejmowana uczynków miłosiernych wobec osób potrzebujących.

Z pasterskim błogosławieństwem,

Abp Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

Warszawa, dnia 24 marca 2020 roku

Jako duszpasterze parafii św. Ludwika w Bliżynie prosimy, by na Mszy św. w kościele uczestniczyły w miarę możliwości osoby, które zamówiły intencje tak, by liczba uczetniczących w Najświętszej Ofierze nie przekroczyła 5 wiernych. Polecajmy Opatrznosci Bożej wszystkie nasze sprawy.

Drodzy Parafianie!

      W związku z sytuacją kryzysową wywołaną przez pandemię koronawirusa przesyłamy słowo Biskupa radomskiego Henryka Tomasika i kilka naszych nowych informacji.

Drodzy Siostry i Bracia

1.Chrześcijanin z wiarą przyjmuje każde trudne doświadczenie życiowe i stara się o to, aby przeżywać je w łączności z Ofiarą Chrystusa. Pomocą w takim przeżywaniu trudnych sytuacji jest zawsze modlitwa. Zawierzamy nasze trudne sytuacje Miłosiernemu Bogu, który jest wszechmocny i rządzi światem w sobie właściwy sposób.  Modlimy się za wstawiennictwem Królowej Polski, św. Józefa Opiekuna Kościoła i naszych świętych Patronów o miłosierdzie dla nas i świata całego oraz o uwolnienie od epidemii. Modlitwa jest pierwszym zadaniem wynikającym z naszego chrześcijańskiego powołania. Wiele razy w dziejach naszego narodu doświadczyliśmy mocy wielkiej, wspólnej modlitwy.

2.Dziękujemy za to „wspólne trwanie na modlitwie”; za suplikacje oraz modlitwę różańcową w łączności duchowej z kapłanami i siostrami zakonnymi.

Bardzo proszę o modlitwę w intencji służb medycznych i osób zaangażowanych w obronę zdrowia Polaków.

Wszystkim służbom medycznym składamy wyrazy głębokiego szacunku i wielkiej wdzięczności za ogromny trud wkładany w pracę, której celem jest troska o zdrowie nas wszystkich.

Dziękujemy władzom państwowym, ratownikom medycznym, lekarzom, pielęgniarkom, pracownikom przychodni i laboratoriów, salowym, pracownikom administracji szpitali i przychodni, pracownikom stacji sanitarno-epidemiologicznym, wolontariuszom oraz wszystkim zaangażowanym w leczenie i ochronę naszego zdrowia. 

3.W czasie trwania stanu epidemicznego stosujemy się do wskazań służb państwowych i sanitarnych śledząc na bieżąco nowe komunikaty.

4.Rekolekcje wielkopostne. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych za pośrednictwem radia, telewizji i internetu. Od V Niedzieli Wielkiego Postu będą prowadzone rekolekcje przez Radio Plus Radom oraz przez internet.

Radio Plus Radom od 16 marca br. codziennie, o godzinie 18.45, emituje „Duchowy Poradnik Koronawirusowy”, w którym zachęca słuchaczy do otwarcia swoich serc na działanie Pana Boga. O godz. 19.45 słuchacze mają szansę uczestniczyć w "Rekolekcjach o dojrzałości" przygotowanych przez o. Wojciecha Jędrzejewskiego, dominikanina. Natomiast, od 30 marca do 3 kwietnia, o godzinie 19.10, stacja zaprosi swoich słuchaczy na Wielkopostne Rekolekcje Radiowe dla Rodzin, które poprowadzi Ksiądz Biskup Piotr Turzyński. Ponadto, w każdy piątek Wielkiego Postu, rozważamy o godz. 19.10 stacje Drogi Krzyżowej (bp Piotr Turzyński, ks. Edward Poniewierski, ks. Paweł Gogacz i ks. Mariusz Wilk), a w każdą niedzielę, o 17.00, Radio Plus Radom transmituje Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym z katedry Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu. Tak jak dotychczas, w dni powszednie Radio Plus Radom transmituje mszę świętą o godzinie 6.00, a w niedzielę o godz. 12.30. W planach jest także transmisja rekolekcji parafialnych z radomskiej katedry od 29 marca do 3 kwietnia.

Zachęcamy do wspólnej modlitwy, którą prowadzą także inne media. 

5.Spowiedź wielkanocna. Prosimy o wsłuchiwanie się w informacje podawane przez duszpasterzy dotyczące obecności kapłanów w konfesjonale. Przypominamy, że według obowiązującego prawa kościelnego, czas na spełnienie obowiązku spowiedzi i Komunii wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej, tj. do 7 czerwca br.

6. Jerycho Rodzin jest tymczasem zawieszone. Termin rozpoczęcia Jerycha Rodzin zostanie podany w terminie późniejszym.

                                                                                                                                                                                 Biskup Henryk Tomasik

 

 

W związku z powagą sytuacji wywołanej koronawirusem i potrzebą roztropnych i odpowiedzialnych działań podaję kilka informacji:

- zalecam wszystkim skorzystanie z dyspensy i pozostanie w niedzielę w domu wysłuchując Mszy Św.  w mediach i łącząc się w modlitwie w godzinach sprawowania Eucharystii w naszym kościele. Na mszach Świętych nie może być więcej niż pięć osób.( od 24.03.2020)

- osoby, które przyjdą na niedzielną Mszę Św. mają przebywać w odstępie przynajmniej dwóch metrów od innych uczestników liturgii.

- znak pokoju przekazujemy sobie przez skłon głowy.

- Komunię Świętą przyjmujemy na rękę i niezwłocznie spożywamy.

- drzwi kościoła będą cały czas otwarte, aby nikt nie dotykał klamek.

- krzyża przy wejściu nie całujemy (oddajemy cześć przez skłon głowy)

- odwołuję rekolekcje wielkopostne (szkolne i ogólne).

- zamówione Msze Święte będą odprawione w wyznaczonych dniach i godzinach nawet bez udziału wiernych. (żadnych Mszy Św. na obecną chwilę nie odwołujemy)

- wszystkie sprawy kancelaryjne proszą wcześniej umawiać telefonicznie 501 741 723 lub 797 633 551.

- również telefoniczne przyjmujemy wezwania o posługę dla chorych.

- zawieszam do odwołania spotkania wszystkich grup parafialnych.

- zawieszam do odwołania prace Caritas przy wypełnianiu zeznań podatkowych PIT.

Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy błagalnej o oddalenie od nas epidemii. Naszą modlitwą wspierajmy wszystkich chorych i tych, którzy z oddaniem im służą.  Codziennie od 15.03.2020r. o godz. 20.30 my kapłani modlimy się w naszym kościele i zachęcamy wszystkich Parafian do włączania się do tej modlitwy w swoich domach. Będziemy modlić się na różańcu i zakończymy ją codziennie Apelem Jasnogórskim.

Polecam Was Wszystkich w codziennej modlitwie i błogosławię.

Proboszcz:

Ks. Stanisław Wlazło

Wszystkie wskazania podane przed tygodniem i zamieszczone powyżej pozostają aktualne na najbliższy czas. Ponadto:

 1. Możliwość korzystania ze spowiedzi św. w dni powszednie od godz. 6.30 do godz.7.00 i po południu od 16.30 do 17.00( nie będzie organizowany specjalny dzień spowiedzi z udziałem księży z zewnątrz).
 2. Osoby, które zamówiły Msze św. a nie mogą w niej uczestniczyć ofiarę mogą złożyć na konto parafialne.
 3. Proszę nie organizować żadnych zbiórek pieniężnych po domach na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 4. Wszystkie sprawy kancelaryjne proszę wcześniej sygnalizować telefonicznie w godzinach funkcjonowania kancelarii ( od godz. 8.00 do 9.00 oraz od godz. 16.00 do 16.45).
 5. W sprawach pogrzebu i wezwania do chorych proszę telefonicznie kontaktować się o każdej porze. W pogrzebie bierze udział tyko najbliższa rodzina.
 6. Zachęcamy do wspólnej modlitwie błagalnej o oddalenie od nas epidemii. Pamiętajmy w modlitwach o chorych i wszystkich, którzy z oddaniem niosą im pomoc.
 7. Przypominamy, że codziennie o godz. 20.30 , my księża trwamy  na modlitwie różańcowej w Waszej intencji i prosimy o włączanie się w nią całymi rodzinami w swoich domach.

Telefony kontaktowe:501 741 723 lub 797 633 551.

 

Życzymy modlitewnego trwania w tych szczególnych rekolekcjach zamkniętych w naszych domach. Pozdrawiamy i zapewniamy o modlitwie w Waszej intencji.

 

                                                                                                                   Wasi duszpasterze:

                                                                                                                   Ks. Stanisław Wlazło

                                                                                                                   Ks. Marcin Wojciechowski

 

MODLITWA O ZAPRZESTANIE
ROZPOWSZECHNIANIA SIĘ PANDEMII KORONAWIRUSA

Ojcze nasz, pełni ufności prosimy Ciebie,
aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń
i aby udało się jak najszybciej opanować pandemię.

Prosimy, abyś przywrócił zdrowie zakażonym
i pokój miejscom, do których koronawirus już dotarł.

Przyjmij tych, którzy zmarli na skutek tej choroby,
pociesz ich rodziny.

Wspieraj i chroń personel medyczny zwalczający wirus,
inspiruj i błogosław tym, którzy starają się opanować sytuację.

Panie Jezu, lekarzu naszych dusz i ciał,
czujemy się bezradni
w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia,
ale ufamy Tobie,
udziel nam pokoju i zdrowia.

Matko Boża, chroń nas i opiekuj się nami,
prowadź nas w miłości do Twojego Syna, Jezusa. Amen.

 Święty Sebastianie - módl się za nami!

                                                                               Święty Rochu - módl się za nami!
                                                                               Święta Rito - módl się za nami!
                                                                               Święta Rozalio - módl się za nami!
                                                                               Święty Antoni - módl się za nami!

                                                                      Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny
                                                                             - zmiłuj się nad nami!
                                                                        Od powietrza, głodu, ognia i wojny - wybaw nas, Panie!
                                                                        Od nagłej i niespodziewanej śmierci - zachowaj nas, Panie!
                                                                         My grzeszni, Ciebie Boga prosimy - wysłuchaj nas, Panie!

Zarządzenie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski

MODLITWA OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA
O Maryjo, Ty zawsze świecisz na naszej drodze
jako znak zbawienia i nadziei.
Powierzamy się Tobie, Uzdrowienie Chorych,
która pod krzyżem zostałaś powiązana z cierpieniem Jezusa,
trwając mocna w wierze.
Ty, będąc Zbawieniem ludu wiernego,
wiesz czego potrzebujemy
i jesteśmy pewni, że sprawisz
aby tak jak Kanie Galilejskiej,
mogła powrócić radość i święto
po tej chwili próby.
Pomóż nam, Matko Bożej Miłości,
byśmy dostosowali się do woli Ojca
i czynili to, co powie nam Jezus,
który obarczył się naszym cierpieniem
i dźwigał nasze boleści
by nas prowadzić przez krzyż,
ku radości zmartwychwstania.
Amen.

Pod Twoją obronę…


Zdjęcia

Poświęcenie pokarmów

Intencje Mszalne

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
134 0.15247702598572