Niedziela i Uroczystości:

8.00; 10.00; 12.00; 17.00

Święta zniesione         Dni powszednie

8.00; 17.00                   7.00; 17.00; 17.30

Sakrament pokuty:

  • 15 minut przed Mszą św. w dni powszednie i święta zniesione
  • w niedzielę i święta nakazane podczas każdej Mszy św. 

Poniedziałek - Piątek

od 8.00 do 9.00 i od 16.00 do 16.30

Sobota

od 8.00 do 9.00

Telefony kontaktowe:

Ksiądz proboszcz: 797 633 551

Ksiądz wikariusz: 501 741 723

Adres:
ul. Kościuszki 90
26-120 Bliżyn
tel. 797 633 551; 501 741 723

e-mail: parafiablizyn@gmail.com

Numer konta:
BS Suchedniów O/Bliżyn. 89 8520 0007 2004 4000 2011 0001

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ 8 DNI

22 - 29 marca 2019 r.

          

Cena 3180 zł/os.

 

Przelot bezpośredni polskimi liniami lotniczymi LOT. 

Godziny przelotów z Warszawy.

WAW TLV 22/03      15:25    20:15
TLV WAW 29/03      11:25    14:25

 

RAMOWY PROGRAM:

Dzień 1. WARSZAWA – TEL AWIW – TYBERIADA  

Zbiórka na lotnisku na 2 godziny przed wylotem. Odprawa biletowo – paszportowa i bezpośredni lot do Tel Awiwu.

Przylot na lotnisko Ben Guriona. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

 

Dzień 2.TYBERIADA- TABGHA – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW - KAFARNAUM – REJS ŁODZIĄ  

Śniadanie. Rozpoczęcie dnia wizytą w kościołach w okolicy Jeziora Galilejskiego. Przejazd do Tabghi, miejsca w którym Jezus dokonał cudownego rozmnożenia chleba. Obecny budynek- Kościół Rozmnożenia Chleba zbudowano na miejscu bizantyjskiej świątyni, w której zachowała się kolorowa mozaika podłogowa (Tabgha I). Obok, gdzie zmartwychwstały Jezus ukazał się po raz trzeci apostołom znajduje się Kościół Prymatu Św. Piotra (Tabha II). Msza Święta w kościele Prymatu św. Piotra. Przejazd na Górę Błogosławieństw, miejsca gdzie Jezus wygłosił słynne „Kazanie na Górze”. Na zboczu wzgórza wznosi się ośmioboczne sanktuarium.  Następnie przejazd północnym brzegiem jeziora do Kafarnaum, miasta Jezusa. Tutaj znajdują się pozostałości po synagodze z IV w.n.e. prawdopodobnie zbudowanej na ruinach tej, w której nauczał Jezus. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Obiad - Ryba Św. Piotra. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

 

Dzień 3. NAZARET  - CEZAREA NADMORSKA - BETLEJEM

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu przemiany wody w wino na weselu ubogiej rodziny. W tym miejscu znajduje się Sanktuarium Pierwszego Cudu. Msza Święta. Zobaczyć tu można fragment starożytnej mozaiki podłogowej z napisami w języku aramejskim, a w jego podziemiach widoczne są warstwy archeologiczne sięgające I w.n.e. Następnie przejazd do Nazaretu. Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania, największej chrześcijańskiej świątyni na Bliskim Wschodzie. W kościele dolnym znajduje się Grota Zwiastowania. To tu Anioł Pański „zwiastował Pannie Maryi”, iż stanie się Matką Syna Bożego. Kościół górny opowiada chwałę Maryi „błogosławioną przez wszystkie narody” i „nad aniołów wywyższoną”. Przejście do Kościoła Św. Józefa, który został wzniesiony w miejscu dawnego domu cieśli Józefa, męża Marii.

Przejazd do Cezarei Nadmorskiej nad Morzem Śródziemnym. Zwiedzanie starożytnego miasta wraz fortyfikacjami wzniesione przez Ludwika IX, króla Francji.

Przejście uliczkami Starego Miasta pod Ścianę Płaczu, zwaną także Murem Zachodnim, najważniejszego miejsca dla wszystkich Żydów. Są to pozostałości drugiej świątyni wybudowanej przez Heroda Wielkiego. Obszar pod Ścianą służy jako olbrzymia synagoga pod gołym niebem.

Przejazd do hotelu w Betlejem, kolacja i nocleg.

 

Dzień 4. WADI QUELT – JERYCHO – QASRL-AL-JAHUD – MORZE MARTWE

Śniadanie. Wyjazd z hotelu w Betlejem. Msza Święta godz. 08.00  na pustyni Wadi Queltprzejazd do JERYCHA, miasta uchodzącego za najstarsze na świecie. Wznosi się tu Góra Kuszenia, na której według Biblii, Jezus był kuszony przez szatana. Następnie przejazd do Quasrl-Al-Jahud - miejsca, gdzie Jan Chrzciciel udzielił chrztu Jezusowi. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych nad Jordanem. Wjazd na Górę Kuszenia.

Przejazd nad Morze Martwe, najniżej położonego miejsca na świecie. Czas wolny na kąpiele błotne. Krainy rozciągającej się nad Morzem Martwym nie sposób porównać z żadnym innym miejscem na Ziemi. Jego wody wypełniają najniższą część tektonicznego rowu Jordanu – tafla wody znajduje się obecnie na głębokości 418 m p.p.m. i ciągle się obniża. Okolice Morza Martwego to wielkie naturalne uzdrowisko między innymi dzięki wysokiej zawartości tlenu w powietrzu oraz intensywnemu parowaniu słonej wody, która jak filtr zatrzymuje szkodliwe promienie słoneczne. Można, więc bez obaw o poparzenia wygrzewać się na słońcu. Jednak najpopularniejsza formą terapii jest wysmarowanie się czarnym błotem. Według legendy po błoto z Ein Bokek – najsłynniejszego kąpieliska przysyłała wyprawy egipska królowa Kleopatra. Powrót do hotelu na nocleg.

 

Dzień 5. BETANIA – QUMRAN - MASADA

Śniadanie. Msza Święta na Polu Pasterzy. Nawiedzenie Betanii i nawiedzenie grobu Łazarza.

Przejazd przez Qumran, to miejsce odnalezienia zwojów znad Morza Martwego napisanych przez Esseńczyków.  Z drogi zobaczymy groty, w których odnaleziono manuskrypty napisane przez Eseńczyków.

Zwiedzanie twierdzy Heroda w Masadzie, która powstała na szczycie samotnego płaskowyżu na wschodnim skraju Pustyni Judzkiej nad Morzem Martwym w Izraelu. To tutaj według przekazów schronić się miał Dawid po ucieczce przed królem Saulem. Początki twierdzy sięgają rządów Machabeuszy, dynastii która panowała w latach 147 – 37 p.n.e. To w tej twierdzy w roku 40 p.n.e. schronił się Herod uciekając przed Partami. Od tego czasu upodobał sobie to miejsce. Według relacji Józefa Flawiusza, Herod udoskonalił jeszcze obronność tego miejsca, wznosząc mury i wieże obronne oraz budując zbiorniki na wodę i magazyny na zapasy, co umożliwiało stawianie czoła oblężeniu przez długi czas.Powrót do hotelu na nocleg.

 

Dzień 6. JEROZOLIMA – EIN KAREM – YAD VASHEM

Śniadanie. Sanktuarium Betfage. Msza Święta w Bazylice Grobu Pańskiego godz. 08:00.Najważniejsze miejsca w Bazylice Grobu Pańskiego to miejsce ukrzyżowania Jezusa – Golgota/Kalwaria oraz pusty grób, gdzie złożono ciało Pana i gdzie On zmartwychwstał. Przejście na Górę Syjon. Zobaczymy kościół Zaśnięcia NMP.

Nawiedzenie Kościoła Pater Noster, gdzie Jezus nauczał modlitwy Ojcze Nasz. Następnie przejście do kościoła Dominus Flevit.   W tym miejscu Jezus zapłakał nad losem Jerozolimy. Po drodze mija się cmentarze żydowskie na zachodnim zboczu Góry Oliwnej . U jej podnóża znajduje się Bazylika Agonii. Tuż obok Świątyni rozciąga się Ogród Oliwny – Getsemani, w którym Jezus modlił się przed swoją Męką i tutaj został zdradzony.

Wizyta w Ein Karem, niewielkiej biblijnej miejscowości na zachód od Jerozolimy. Zobaczymy franciszkański Kościół Nawiedzenia, zbudowany w miejscu, gdzie wedle tradycji Maria odwiedziła Św. Elżbietę, matkę Jana Chrzciciela. Nad grotą, tradycyjnie uważaną za miejsce, w którym urodził się Jan Chrzciciel, wznosi się dziś Kościół Św. Jana. Przejazd do Yad Vashem, Muzeum Historii Holocaustu, niezwykłego pomnika, którym uczczono pamięć sześciu milionów zamordowanych Żydów. Wykorzystano do tego najnowsze techniki multimedialne.  Yad Vashem zajmuje się nadawaniem tytułów „Sprawiedliwych wśród Narodów Świata” osobom, które podczas wojny ratowały Żydów od zagłady. Wśród 20 tys. Sprawiedliwych jest aż 6 tys. Polaków. Do niedawna każdy z uhonorowanych miał przy muzeum zasadzone drzewko, teraz otrzymują imienne tabliczki.

Powrót do hotelu na nocleg.

 

Dzień 7. BETLEJEM - JEROZOLIMA

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem. Nad miastem góruje Bazylika Narodzenia Pańskiego wybudowana ponad Grotą Narodzenia. Srebrną gwiazdą oznaczono miejsce przyjścia na świat Jezusa. Do Groty Narodzenia przylega Grota Żłóbka gdzie pasterze oddali hołd małemu Jezusowi. W odległości 300 m od bazyliki znajduje się Grota Mleczna. Tradycja mówi, że Maria podczas ucieczki do Egiptu w tym miejscu karmiła Jezusa.

„Via Dolorosa” – Droga Krzyżowa, to ciąg wąskich uliczek i umieszczonych przy nich XIV stacji Męki Pańskiej.

Stacje od I do IX usytuowane są w budynkach przylegających do ulic a od X do XIV w Bazylice Grobu Pańskiego. Dystans od Twierdzy Antonia (gdzie Jezus usłyszał wyrok) do Bazyliki Grobu Pańskiego to ok. 1200 m. Bazylika jest jedną z  najbardziej niezwykłych świątyń na świecie. Jest wspólną własnością kilku wyznań chrześcijańskich, z których każda ma własne kaplice i ołtarze i odprawia nabożeństwa w swoim obrządku. Nawiedzenie Kaplicy Biczowania.

Msza Święta w Wieczerniku (Ad Coenaculum  godz. 16.00).

Powrót do hotelu na nocleg.

 

Dzień 8. TEL AWIW – WARSZAWA

Śniadanie. Transfer na lotnisko Ben Guriona. Odprawa biletowo – paszportowa, wylot do Warszawy. Przylot do Warszawy. Zakończenie Pielgrzymki.

 

Cena zawiera:

bilet lotniczy Warszawa – Tel Awiw – Warszawa z opłatami lotniskowymi, bagaż podręczny do 8 kg/os., główny do 23 kg/os., transfer klimatyzowanym autokarem podczas zwiedzania, zakwaterowanie w pokojach dwu- i trzyosobowych, w hotelach klasy turystycznej (min. 3*) – zgodnie z programem i godzinami przelotów Pielgrzymki, wyżywienie zgodnie z programem Pielgrzymki, opiekę polskojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania, opiekę duchową Księdza, ubezpieczenie kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków w tym choroby przewlekłe do 100% KL i bagaż, system tour guide podczas zwiedzania Jerozolimy i Betlejem.

Cena nie zawiera:

wydatków własnych, posiłków niewymienionych w programach, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obligatoryjnych napiwków dla kierowcy, przewodnika, kosztów realizacji programu (razem 160 USD/os. płatne obligatoryjnie na miejscu u przewodnika), składki na TFG 13 zł/os. (płatne w biurze przy dopłacie).

 

UWAGI:

  1. Centralnym punktem każdego dnia jest Msza Święta.
  2. Zakwaterowanie w Tyberiadzie/Nazarecie lub okolicy oraz w Betlejem lub w okolicy w hotelach klasy turystycznej min. 3*.
  3. Wyżywienie to dwa posiłki w formie bufetu (zgodnie z programem). Napoje do kolacji są dodatkowo płatne.
  4. Dopłata do pokoju 1-osobowego 620 zł.
  5. Oferta została skalkulowana dla grupy minimum 40 osób pełnopłatnych.
  6. Przy zakwaterowaniu z 2 osobami dorosłymi zniżka dla dziecka w wieku 2-12 lat wynosi 150 zł.
  7. Do rezerwacji należy podać imię i nazwisko takie jak w paszporcie. Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do kraju.

Zdjęcia

Koncert

Rekolekcje Wielkopostne

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
140 0.074301958084106